В Україні курять близько 8,2 млн людей, – дослідження

В Україні курять близько 8,2 млн людей (23% населення країни), з них понад 70% визнали, що хочуть позбавитися цієї шкідливої звички.


Про це під час брифінгу розповіла комерційний директор соціологічної агенції Kantar Світлана Винославська, повідомляє Укрінформ.


За її словами, в Україні курить понад 40% чоловіків і 9% жінок.


«В Україні близько 8,2 мільйонів курців, або 23% усього населення країни. Щороку понад 85 тисяч українців помирають від захворювань, пов’язаних із курінням», – наголосила Винославська.


Посилаючись на результати досліджень, соціолог зазначила, що 74% опитаних переконані, що куріння – одна з основних соціальних проблем України, 56% курців визнають, що ця звичка це негативно впливає за здоров’я.


«Понад 60% опитаних визнали, що різко знижується загальний стан здоров’я, 77% зізналися, що тютюнопаління впливає на судинну систему, 52% поскаржилися на значне погіршення стану шкіри. 85% опитаних визнали, зокрема, що куріння позначається на функціонуванні їхньої легеневої системи», – розповіла Винославська.


Вона додала, що 70 % українських курців зізналися, що мають бажання кинути цю шкідливу звичку, і переважна більшість з намагаються це зробити.


Досліження проводилося у травні 2019 року. Його метою було вивчити ставлення до тютюнопаління дорослого населення країни (від 29 до 65 років). Було опитано понад тисячу мешканців найбільших міст України: Києва, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Харкова та Кривого Рогу.


Раніше Супрун повідомила, що в Україні курить близько 7 мільйонів людей, а від пов’язаних із курінням хвороб щороку помирає 85 тисяч.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/06/12/v_ukraini_kuryat_blyzko_82_mln_lyudey__doslidzhennya_1591907”