Бровари талановиті: Презентація художніх робіт від студії «Вернісаж»Днями у приміщенні Броварського краєзнавчого музею пройшла виставка робіт вихованців зразкової студії образотворчого мистецтва «Вернісаж». Помилуватися роботами прийшли й наші журналісти.


Оксана КІЧУК


«Цю виставку приурочуємо святу Гідності, щоб в це свято ми побачили, які гідні наші діти у такому мистецтві. Країна дуже талановита людьми, і я вірю, що прийдуть такі часи, коли світ заговорить за Україну. Через учасників цієї виставки, через їх роботи і таланти буде пишатися вся Україна і світ», – зазначає директор краєзнавчого музею Віктор Корявий.


Керівниця студії Марина Лобода – художниця-архітекторка, представник цілої династії художників-митців. Завдяки її роботі, багато колишніх вихованців студії зараз працюють за обраним фахом. Вона займається зі своїми учнями різними творчими підходами та різноманітними техніками. Гурток розрахований для дітей від 6 років і до вступу до вищого навчального закладу.


«На цій виставці представлені роботи наших учнів, є вже випускники, які закінчили нашу студію і вступили до вищого навчального закладу, є молодші школярі з напрямку для малюків. Теми підбираємо відповідно до віку. Зрозуміло, що для малюків ми даємо такі більш дитячі заняття, що б їм було цікаво займатися. А для старших – це вже навчальний малюнок для подальшого вступу до університетів. Представлені жанри: натюрморт, портрет, пейзаж. Матеріалами, які використовуємо у роботі – це акварель, туш, перо, чорнило, гуаш, масляна і суха пастель, кольорові олівці. Щодо технік, ми любимо змішані техніки. Життя не стоїть на одному місці, з’являється купа нових матеріалів, хочеться всі ці матеріали спробувати, тому ми робимо змішані техніки», – розповідає керівниця студії Марина Лобода.


За словами Лободи, конкурси це невід’ємна частина їхньої роботи, тому що це стимулює дітей до подальшої творчості. Марина Лобода дуже пишається своїми учнями, і з задоволенням розповідала про кожного з них.


«Хочеться назвати імена дітей, бо вони вже починають отримувати професії художників. Наприклад, Діана Дворецька – наша учениця, яка зараз навчається в коледжі при Київському національному університеті технологій та дизайну за напрямком «Дизайнер інтер’єру», – зазначає Лобода.Думка учениць студії


«Я почала малювати ще в садочку, починала з якихось містичних істот: драконів, птахів. Потім у 8 класі пришла до студії «Вернісаж», де почала опановувати різні техніки: натюрморти, пейзажі. Коли настав час про питання вступу мені допомагала Марина Володимирівна. Зараз навчаюся в Київському університеті ім. Б. Грінченка. Мені подобається навчання, я з задоволенням відвідую пари. Взагалі хочу бути ілюстратором дитячих книжок, а також паралельно опановую нову професію тату-майтер, також роблю розпис хною. Мені подобається малювати, і сподіваюся я ці професії опаную і зможу поєднувати», – розповідає Марія Гринюк.


«Я пришла до студії в 7 класі, мені насправді сподобалося це місце, бо воно сповнене натхненням. Надзвичайно мене вразила Марина Володимирівна. Можу сказати, що це мій творчий наставник і людина, яка мені допомагає в моєму творчому житті. Мої роботи переважно виконані в техніці акварель та пастель. Я люблю цю техніку через те, що можна гарно передати колір та форму, яку я бачу», – розповідає Аліна Пазич.


«Мені дуже подобається ведення кольору у Аліни. У наш час, на жаль, буває і похмура погода, і стан душі буває не завжди радісний. Картини художників і наша творчість має тішити, і давати яскраві емоції, яскраві фарби людям. Аліна хоч і дуже сором’язлива, і не дуже любить говорити, але на папері звичайно покаже всю свою душу. Мені приємно, що вона бачить життя в таких яскравих кольорах», – зазначає Марина Лобода.


«Саме малювання допомагає мені бачити красу нашого світу і я вважаю що кожен з нас по своєму прекрасний. Я хочу за допомого акварелі та інших технік показати світу, що варто більше дивитися на світ з того боку, що все створене природою – унікальне. Щодо моєї майбутньої професії я все ще не визначилась. Думала, що стану архітектором, але через деякі причини відмовилася від цього рішення. Мені хотілось би стати ілюстратором або гримером, так можна показати людям іншу свою сторону», – додає Аліна Пазич.


«Я навчалася в студії протягом 3-х років, за цей час я спробувала безліч різних технік. Мені дуже подобається малювати, я ще з дитинства цим займалася, але так більш професійно і на вищому рівні почала цим займатися з 2014 року. Портрети мені також з дитинства подобалося малювати. Малювала різних мультяшних персонажів, потім перейшла на героїв фільмів та серіалів. Малюю простими та кольоровими олівцями. Намагаюся зловити пропорції, спочатку малюю все в цілому – пророблюю основні маси, а потім переходжу до деталей. Навчаюся в Київському університеті ім. Б. Грінченка на бюджеті. Планую спробувати ще різні техніки, можливо буду ілюстратором або створюватиму якийсь фірмовий стиль», – розповідає Тетяна Зелінська.


«Я завжди малювала, ще з дитинства, а мама це помічала. І я мандрувала по всіх гуртках, поки не знайшла «Вернісаж», – зазначає молодша учениця, 10-річна Ярослава Скуз. Знайшла юна художниця студію завдяки роботам учениці Діани Дворецької, які були представлені на виставці у МКЦ «Прометей».


«Мамі дуже сподобалися оці яблучка з квітами, коли вона побачила усі роботи Діани, то почала їх фотографувати. А мені сказала, що я більше нікуди не піду, тільки в «Вернісаж», – додає Ярослава.