Сирія відреагувала на рішення Трампа щодо Голанських висот

Сирія відреагувала на рішення Трампа щодо Голанських висот — фото

REUTERS / Ammar Awad

Вид на ізраїльсько-сирійський кордон з окупованих Ізраїлем Голанських висот

REUTERS / Ammar Awad


Міністерство закордонних справ Сирії відреагувало на рішення президента США Дональда Трампа визнати суверенітет Ізраїлю над окупованими Голанськими висотами.

У заяві сирійського державного інформаційного агентства SANA йдеться, що жодна країна світу не може змінити той факт, що Голанські висоти є територією Сирії.

За словами представника МЗС Сирії, визнання Трампом анексії Ізраїлем сирійських Голанських висот є "кричущим посяганням на суверенітет Сирії".

У дипломатичному відомстві наголосили, що рішення Трампа є кричущим порушенням резолюцій ООН і ляпасом міжнародній спільноті, яка не визнала анексію Голанських висот.

Нагадаймо, що президент США Дональд Трамп визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Церемонія підписання документа відбулася в Білому домі.

Голанські висоти — стратегічно важливе плато між Ізраїлем і Сирією площею близько 1200 квадратних кілометрів. Ця територія була частиною Сирії, поки Ізраїль не захопив її в Шестиденній війні на Близькому Сході 1967 року.

У 1981 році Ізраїль в односторонньому порядку затвердив свій суверенітет над Голанськими висотами. Цей крок не був визнаний світовими державами.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/siriya-vidreaguvala-na-rishennya-trampa-shchodo-golanskih-visot-50012817.html”