Сьогодні вся Вінниця може залишитись без води


З 13 години 11 лютого Вінницькі електричні мережі відключили від електропостачання ВНС ІІІ підйому "Старе місто" та ВНС ІІІ підйому "Вишенька". Таке рішення призвело до відключення постачання води у Староміський район, повідомляє Vlasno.info.

Вже другу добу третина вінничан залишаються без водопостачання. Причиною цього стало відключення підприємством "Енера" електропостачання двох насосних станцій. Без води залишились приватні будинки, багатоповерхівки, школи та лікарні.

У "Вінницяоблводоканалі" повідомили, що підприємство "Енера Вінниця" відключило водопостачання через неспроможність "Водоканалу" проплатити аванс.

– Заборгованість за фактичне споживання електроенергії в січні ми повністю погасили. Тепер, за чинним законодавством, ми повинні заплатити стовідсотковий аванс за лютий місяць підприємству "Енера". Тарифи і так не піднімають, ми не маємо чим заплатити аванс, наразі вирішується питання, щоб міська рада не допустила повного відключення водопостачання,– розповідає прес-секретар КП "Вінницяоблводоканал" Юлія Калуцька.

Вінницею ширяться чутки про повне відключення "Водоканалу" від електроенергії. Це значить, що все місто залишиться без води. Цю інформацію підтвердив генеральний директор "Вінницяобленерго" Андрій Поліщук:

– Якщо сьогодні до кінця дня не вирішиться питання про оплату, може бути відключення головної водонасосної станції "Водоканалу" від електропостачання. Просто зараз проходить нарада щодо вирішення цього питання. Сподіваюсь, фінансування буде, і вінничани будуть з водою. "Вінницяобленерго" наразі не є установою, яка відповідає за електропостачання. Ми просто електророзподільча компанія. А в "Енері" вимагали відключити дві підстанції. Ми це зробили.

Додзвонитись на ТОВ "Енера Вінниця" неможливо. Проте, Андрій Поліщук зазначає, що загалом "Вінницяоблводоканал" має загальний борг перед постачальниками електроенергії у 65 мільйонів гривень. Накопичився за два роки. Його реструктуризували.

– Але за новими правилами, "Енері" мають проплатити 100-відсоткову передплату за лютий. А "Водоканал" за січень лише 8 лютого борги погасив. І то під мої особисті зобов’язання в "Енері" продовжили термін електропостачання "Водоканалу" , – наголошує Андрій Леонідович. – Наскільки знаю, "Енера" взяла кредит, бо їй дуже багато боргують, не тільки "Водоканал".

Vlasno.info й надалі слідкуватиме за розвитком подій та повідомлятиме своїх читачів.

Фото: 24tv.ua


Джерело статті: “http://vlasno.info/nadzvichajni-podiji/5/112/item/28730-sohodni-vsia-vinnytsia-mozhe-zalyshyty”