Менше мозку і зубів, довші пальці: вчені розповіли про вигляд людини майбутнього

Менше мозку і зубів, довші пальці: вчені розповіли про вигляд людини майбутнього

Майже сотню рудиментів нарахували вчені в сучасної людини. На думку науковців, вони зникатимуть у наступних поколіннях, натомість людина продовжить змінювати свій вигляд і не буде такою, як зараз, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

11-класники природничого ліцею вивчають власні рудименти: куприк, третє повіко, так звані мурахи на шкірі – загалом дев’ять десятків органів і рефлексів, які в сучасному організмі зайві. Місця для чотирьох зубів мудрості у щелепах більшості людства вже немає. Поступово атрофуються й підшкірні м’язи – нам не потрібно рухати вухами чи випускати кігті. Хірург Ростислав Валіхновський рудименти видаляє тільки, якщо ті сильно заважають власникові – приміром, зайву пару грудей під пахвами. "Є жінки, в яких чотири молочних залози", — каже він.

ВідеоЗубів менше, пальці довші: як виглядатиме людина майбутнього

Довгі пальці на зміну зубам мудрості. Вчені нарахували дев’яносто рудиментів — зайвих органів, які виявились непотрібними і з часом зовсім зникнуть із людського організму. Еволюція не зупиняється — ми поступово втрачаємо волосся і потужні щелепи. Як виглядатиме людина майбутнього — разом із науковцями і медиками прогнозували журналісти ТСН.

Зубів менше, пальці довші: як виглядатиме людина майбутнього
ТСН. 19:30
  • Facebook 3
  • ВКонтакте
  • Google+
  • Twitter
  • Telegram

Теорія, що непотрібний орган може перероджуватись і хворіти, підтверджується рідко. Зайве забирає сама природа – щоправда, дуже повільно. "Рудиментарні органи поступово будуть зникати. Той самий гострий апендицит зменшився на третину у порівнянні з 30 роками тому", — каже хірург Ігор Колосович. Зупинки на шляху від мавпи до сапієнса досліджує Павло Шидловський та дійшов думки, що природний відбір у сучасних людей не працює – ми змінюємося всупереч теорії Дарвіна. "Навіть порівняти сучасну людину, яка вдвічі морфологічно більша за шимпанзе – в шимпанзе сила м’язів у декілька разів перевищує силу сучасної людини. У сутичці між собі подібними, але які не мали б штучних предметів, людина виграла тим, що вона обманула еволюцію – вона почала створювати штучні предмети", — каже він.

Чи не єдина ознака, за якою ми все ж обігнали пращурів – зріст. Людство стало помітно вищим навіть за останні три сотні років. "Гренадери Петра Великого, ті вояки, на яких він найбільше сподівався, вони були 170 сантиметрів. Чоловік такого зросту зараз – ну, нормально, але ж не гренадер. Із Кличком він не може бути порівняний", — каже професор Віктор Досенко.

Наш середній зріст, за прогнозами науковців, і далі зростатиме – людина майбутнього буде понад два метри заввишки. Вірогідно, вона матиме менший обсяг мозку – це завдяки комп’ютерам. Зменшиться кількість зубів і розмір рота – через м’яке харчування. А от пальці навпаки витягнуться і нервових закінчень на них стане більше. Людство матиме темніший колір шкіри завдяки змішуванню рас. І глибші зморшки – через сонячне опромінення. Але що далі в майбутнє, то фантастичнішими стають прогнози науковців. Планету може затопити – і нам знадобляться зябра.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна


Джерело статті: “https://tsn.ua/nauka_it/menshe-mozku-i-zubiv-dovshi-palci-vcheni-rozpovili-pro-viglyad-lyudini-maybutnogo-1295586.html”