Прем’єр Македонії: У Греції є друг, Північна Македонія

Заєв уже називає свою країну Північною Македонією

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв після затвердження конституційною більшістю парламенту назви держави як Північна Македонія назвав Грецію дружньою країною. Стенограму прес-конференції опублікував сайт уряду.

"Я хочу передати серйозне повідомлення своїм друзям у Греції. Наш парламент відновив свої сили. Це було непросто, але ми ухвалили рішення з величезною надією на майбутнє. Я вірю, що грецький парламент зможе форсувати й ухвалить рішення. ...Спочатку у нас з’являється новий друг, а у Греції є друг, Північна Македонія", – сказав Заєв.

За його словами, на дві країни чекають "величезні перспективи" у разі ратифікації Афінами перейменування.

"Вона є угодою про дружбу і зразком для вирішення таких чутливих питань, працює на перспективу", – зазначив Заєв.

Прем’єр Македонії також назвав Греції країною, яка "знову стає найвпливовішою" в регіоні.

Під час прес-конференції Заєв кілька разів назвав свою країну Північною Македонією.

12 червня 2018 року прем’єр-міністри Македонії та Греції Заєв та Алексіс Ціпрас оголосили, що новою конституційною назвою Республіки Македонія стане "Північна Македонія". Домовленість вітали в НАТО і Європейському союзі.

Президент Македонії Георге Іванов відмовився підписувати рішення уряду країни про перейменування, але парламенту вдалося подолати його вето.

30 вересня перейменування країни підтримали на консультативному референдумі 91,46% тих, хто взяв у ньому участь, за підсумками підрахунку 100% бюлетенів. Однак явка становила 36,91% за необхідного мінімуму 50%.

19 жовтня парламент Македонії більшістю голосів підтримав зміни до конституції, які необхідні для перейменування країни на Північну Македонію. Для завершення процедури парламенту потрібно було провести ще два голосування – має бути підтримка більшості і конституційної більшості.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-prem-jer-makedoniji-u-gretsiji-je-drug-pivnichna-makedonija-655057.html”