У ДСНС розповіли, що врятувало заблукалого у Карпатах лижника

Рятувальна операція в Карпатах
Рятувальна операція в Карпатах
Фото: ДСНС


Врятований турист мав добру фізичну та психологічну підготовкуПостійний рух і належні фізична та психологічна підготовка допомогли врятуватись туристу із Києва, який понад чотири доби провів у горах Карпат.


Про це в ефірі «Громадського» повідомив Василь Фіцак, начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення ДСНС.


Він розповів, що цей випадок виживання є безпрецедентним у кар’єрі карпатських рятувальників і нагадав про схожий випадок, який трапився у 2018 році.


«Хочеться сказати, що минулого року була подібна ситуація, коли дві туристичні групи у складних погодних умовах заблукали, для одного з учасників похід закінчився смертельно... Натомість інший турист, також житель Києва, блукав в ускладнених умовах, при низькій температурі, туриста знайшли на четверту добу. Тут туриста знайшли на п’яту», — сказав чиновник ДСНС.


Він пояснив, що допомогло туристу вижити у складних погодних умовах.


«Що врятувало цього туриста — те, що він безперервно рухався, людина мала добру фізичну підготовку, що є дуже важливо. Ще одним із важливих аспектів, є психологічна підготовка: людина розуміла ризики, і, власне, фізична і психологічна підготовка дозволяли йому постійно бути у русі. Саме це і рятує життя», — наголосив Фіцак.


Нагадаймо, пізно ввечері 10 січня рятувальники знайшли у Карпатах заблукалого 6 січня туриста з Києва.


Киянина доставили в ужгородську обласну лікарню, тепер ним займаються лікарі опікового центру.


Згодом лижник розповів, як йому вдалося вижити у сніговому полоні Карпат.


Додайте «ГЛАВКОМ» в свої обрані джерела ⟶

Джерело статті: “https://glavcom.ua/country/society/u-dsns-rozpovili-shcho-vryatuvalo-zablukalogo-u-karpatah-lizhnika-560415.html”